O Nás

Sme milovníci paelly s dušou zo Stredomoria

Pochádzame z miesta, kde sa zrodila paella. Zo španielskej La Albufera, ktorá sa nachádza v regióne Valencie. Vo valenciánskom dialekte sa jej hovorí aj „L´Albufera“ a v preklade znamená lagúna. Je to čarovné miesto, v ktorého okolí sa už od 18. storočia tradične pestuje typická ryža na paellu.

Paella je tradičné španielske jedlo z prostredia Valencie, ktoré sme si odmalička vychutnávali s našimi rodinami a priateľmi. Nielen pre jej jedinečnú receptúru. Jedenie paelly je pre nás Španielov doslova rituálom. Znamená pre nás spoločenskú udalosť, pri ktorej zažívame perfektnú atmosféru a radosť, kým sa o skvelú paellu delíme z jednej panvice so svojimi blízkymi

Posledné roky sme túto tradíciu zaviedli aj na Slovensku. Naše zvyky spoločného stolovania sme ukázali aj našim slovenským priateľom. Paellu sme varili doma, na súkromných akciách pre klientov, na gastronomických festivaloch ako Gurman Fest, počas Španielskeho týždňa aj v Gustos Market, kde sme mnohých zoznamovali so španielskou gastronómiou, až si ju doslova zamilovali.

Jedného dňa sme si však povedali, aké by bolo skvelé, keby si našu paellu mohli so svojimi najbližšími užívať aj druhí. Veď nie nadarmo v Španielsku hovoríme Disfruta la vida, čo v preklade znamená Užívaj si život. Uvažovali sme nad tým, či si otvoríme reštauráciu alebo food truck. Napokon sme však prišli s iným skvelým nápadom. Rozhodli sme sa, že najlepšie bude, ak si našu paellu budú môcť vychutnať ľudia zo všetkých kútov Bratislavy. A tak sa narodila naša TAKE PAELLA – prvá skrytá kuchyňa, ktorá sa špecializuje na donášku naozajstnej španielskej paelly v Bratislave.

Máte chuť na paellu? Potom je to jednoduché! Objednajte si svoju paellu jedným klikom na našej webovej stránke www.takepaella.com alebo telefonicky. Či už ste doma, v parku, kancelárii alebo na terase, radi vám ju prinesieme priamo k vám.

Disfruta la vida!

+421 949 297 963

info@takepaella.com

Čajakova 18

811 05 Bratislava

Čajakova 18

811 05 Bratislava

TAKE WHAT YOU LOVE

Take Paella je nový gastronomický koncept zameraný na typické jedlo španielskej kuchyne, paellu.

TAKE PAELLA

Čajakova 18
811 05 Bratislava

info@takepaella.com

TAKE PAELLA

TAKE PAELLA

Čajakova 18
811 05 Bratislava

Otváracie hodiny

Pondelok
Utorok
Streda
Štvrtok
Piatok
Sobota
Nedeľa
Zatvorené
10:30 – 14:00
10:30 – 14:00
10:30 – 14:00
10:30 – 20:00
11:30 – 20:00
11:30 – 15:00
Scroll to Top